مشاوره ارشد 2

شنبه 18 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 03:01 ب.ظ

نکته دوم :


پس از توجه و عمل به نکته اول که قبلا ذکر کردم اگر تصمیم و نیت راسخ به ادامه تحصیل در مقطع ارشد عمران را داشتید حتما به موارد زیر با دقت عمل کنید:

1-جهت درس خواندن یک جا و محیط مناسب (با تووجه به شناختی که از خود دارید) انتخاب کنید

توضیح : محیط مناسب برای هر کس میتواند متفاوت باشد مثلا برخی عادت ندارند که در جای بسیار ساکت درس بخوانند و برخی دیگر در سکوت مطلق بهتر مطالب را میفهمند.

2- تمام کتابها و جزواتتان را لیست کنید و بصورت کاملا مرتب در کتابخانه یا جای مناسب قرار دهید باید همه چیز در ذهن شما با نظم قرار بگیرد.

3- برای هفته اول یک برنامه موقت بنویسید طوری که تقریبا تمام دروس را شامل شود . پیشنهاد میکنم برای هر درس به نسبت سختی و حجم ساعات بیشتری را اختصاص دهید ..ساعات را 2 ساعته در نظر بگیرید یعنی برای هر درس در یک روز حداکثر 2 تا 2 ساعت در نظر بگیرید و سعی کنید در یک روز دروس مختلف را مطالعه کنید.

4- به ازای هر 45 دقیقه مطالعه واقعی 15 دقیقه استراحت کنید .

مطالعه واقعی : یعنی تمام تمرکز بر روی کلمات باشد (موقع درس خیال پردازی نکنید) و جمله به جمله مطالب تصور شود و کاملا فهمیده شود و تا جمله های قبل را نفهمیدید به جملات بعدی نروید.

5- حتما حدود 6 ساعت فضای خالی برای کارهای غیر مترقبه در برنامه بگنجانید.

6- بهترین زمان پیشنهادی برای مطالعه از 7 الی 12 ظهر و از 15 الی 20 شب میباشد. البته در شروع به مطالعه باید زمان کمتری را اختصاص دهید تا کم کم دهن شما قوی شده و ساعات بیشتری هم بتوانید مطالعه مفید کنید وگرنه بزودی خسته شده و همه جیز را کنار میگذارید.

8- حتما 7 الی 8 ساعت خواب در طی 24 ساعت را بگنجانید در غیر اینصورت پاسخ معکوس خواهید گرفت.

در یک کلام ابتدا باید فن مطالعه صحیح را به خود بیاموزانید .


در مرحله بعد کتابها و منابع مهم را معرفی خواهم کرد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo